REZIDENCIALE

[vc_row parallax_speed=”0.3″][vc_column width=”3/4″ css=”.vc_custom_1428043247267{padding-right: 45px !important;}”][vc_column_text]

Gjithkush mund të bëhet një prodhues i energjisë së rinovueshme diellore. Solares ju mundëson të prodhoni energji direkt nga çatia e shtëpisë tuaj.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”slick_slider” images=”2060,2061,2062,2063,2064,2065,2066,2067,2068,2069,2199,2200,2201,2202,2203″ img_size=”thumb-795×440″ onclick=”” css=”.vc_custom_1502544686643{margin-top: 44px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1502733786434{margin-top: 44px !important;}”]

PANELE FOTOVOLTAIKE REZIDENCIALE

Teknologjia fotovoltaike është term i përdorur për të përshkruar konvertimin e energjisë diellore në fuqi të përdorshme për të mbulur konsumin e energjisë elektrike, ngrohje apo edhe procese pune të tjera. Prodhimi i energjisë fotovoltaike realizohet duke shfrytëzuar elementin bazë të modulit fotovoltaik, qelizën fotovoltaike. Qeliza fotovoltaike është një pajisje gjysmëpërçuese që konverton energjinë diellore në energji elektrike. Mjafton një hapësirë e vogël që ju të ktheheni në prodhues të energjisë elektrike, madje kur tejkaloni konsumin tuaj ju mund ta kaloni direkt në rrjetin e përgjithshëm të energjisë elektrik dhe të nxirrni përfitime. Madje produktet e Solares ju mundësojnë që ju të mos prishni pamjen estetike të shtëpisë tuaj.

Energjia diellore është e sigurtë, e pashtershme dhe nuk lëshon dioksid karboni ose ndotës të tjerë të dëmshëm në mjedis. Një sistem tipik panelesh fotovoltaik diellor në shtëpi mund të shpëtojë pothuajse 2 ton dioksid karboni në vit. Rrezet e diellit janë falas, kështu që sapo të keni paguar investimin fillestar, shpenzimet e energjisë elektrike do të reduktohen ndjeshëm. Kësisoj është investim për të ardhmen dhe Solares ju ofron produktet me cilësore dhe me performancë tejet të lartë

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1502444786175{margin-top: 44px !important;}”][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”2097″ img_size=”375×375″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text css=”.vc_custom_1502375438696{margin-bottom: 40px !important;}”]

PSE TË INVESTONI NË ENERGJINË DIELLORE?

Investimi në panele fotovoltaike është një investim i vlefshëm afatgjatë për brezat e ardhshëm.

  • Panelet fotovoltaike janë burim energjie ekologjike
  • Ulni kostot tuaja afatgjatë të energjisë elektrike
  • Ulni konsumin tuaj nga rrjeti dhe të gjeneroni të ardhura nga prodhimi
  • Kontribuoni në reduktimin e emetimeve të CO2
  • Investim afatgjatë dhe kosto mirëmbajtje të ulët
  • Instalimi i sistemeve fotovolatike rrit vlerën e pronës tuaj
  • Produktet janë estetike duke mos prishur pamjen

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/4″][stm_services_widget title=”SHËRBIMET” css=”.vc_custom_1502395206762{margin-bottom: 40px !important;}”][stm_icon_button icon=”fa fa-file-pdf-o” button_text=”DOWNLOAD BROCHURE” link=”url:%23|title:SHKARKONI%20KATALOGUN||” css=”.vc_custom_1502395568925{margin-bottom: 40px !important;}”][stm_contacts_widget title=”KONTAKTONI” address=”Gjergji Center, kati 8- të, Tiranë
Hotel Skampa, kati 1- rë, Elbasan” phone=” +355692024646
+355694771627″ email=”[email protected]”][vc_separator type=”type_2″ css=”.vc_custom_1428323455596{margin-top: 40px !important;margin-bottom: 40px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1502525218325{margin-top: 14px !important;margin-bottom: -60px !important;}” parallax_speed=”0.3″][vc_column][vc_cta_button2 h4=”Jeni duke parë mundësinë e investimit në panele fotovoltaike për konsum familjar apo biznesin tuaj?” style=”square” title=”LLOGARIT” accent_color=”#f58020″ link=”url:http%3A%2F%2Fre.jrc.ec.europa.eu%2Fpvgis%2Fapps4%2Fpvest.php|||”][/vc_column][/vc_row]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.